Tego Się Nie Spodziewałam

Czytałam kiedyś wywiady z Dr Nerudą na wingemakers.pl.
Wstrząsnęły mną. Zwłaszcza ostatni, piąty. Ale czytanie ostatniego bez wcześniejszych czterech nie ma zupełnie sensu, bo nie wiadomo o co chodzi.

Przeszłam przez wszystkie fazy dysonansu poznawczego aż do czarnej rozpaczy, kiedy okazało sie na koniec, że…
Parę dni na samą myśl łzy same płynęły, bo zawalił mi się cały dotychczasowy świat. Po prostu runął sobie, nie zważając na to, jak ja się czuję.

Gdy już wszystko przetrawiłam, zaczęłam się adaptować do nowej rzeczywistości i mój logiczny umysł poukładał wszystko tak, abym mogła egzystować w tym świecie bez histerii. Jak ja się wtedy myliłam….

Teraz też się będę mylić, ale po kolei.

Na kanale telegramu znalazłam serię / kompilację materiałów, które już widziałam ze dwa lata temu, wszystkie te tematy, ale na wyrywki. Tutaj wszystko poukładane jest w ciąg logiczny, który wywraca do góry światopogląd.
Mogę wszystko zrozumieć, ale płaska ziemia, mimo, że znam te wszystkie materiały, bo przecież siedzę w sieci i kopię od lat, więc na pierwszy rzut oka myślę: taaaa, znam to wszystko i nawet prawie ominęłabym temat. Ale nie, włączyłam i przysięgam, że nie wiem, co o tym myśleć!

Chociaż nie. Teraz, jak nigdy dotąd wiem, że wszystko, dosłownie wszystko, każde jedno słowo, które płynie z mediów, nawet z alternatywnych, to kłamstwo. Dokładnie zewsząd.

Zaczynamy!
Filmy z polskimi napisami

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

 

Jestem ogromnie ciekawa, jakie sa Twoje refleksje po tym maratonie.