Projektor

Projektorzy stanowią 22% populacji świata.

Przed współczesnością Projektorzy znajdowali się na dole drabiny przywódczej. Jedyną rzeczą, która tak naprawdę nie miała znaczenia w tamtych czasach, była inteligencja. Siła i energia Manifestorów rządziła, natomiast Projektorzy nigdy nie byli przystosowani do wygrania tego rodzaju gry.
Obecnie Projektorzy zajmują najwyższe miejsce w naturalnej hierarchii przywództwa, a ich prawdziwą rolą jest kierowanie rodzajami energii (Manifestorów, Generatorów i Generatorów Manifestujących) dla najbardziej efektywnego wykorzystania potencjałów energetycznych.

Projektorzy mają wrodzoną zdolność rozumienia innych. Są mistrzami w efektywnym odczytywaniu i zarządzaniu energią. To dzięki otwartości swoich centrów energetycznych mogą przyjmować i odczytywać energię innych. Z biegiem czasu, zdolność Projektorów do odczytywania i rozpoznawania tej energii daje im mądrość do prowadzenia innych w najbardziej efektywnym wykorzystaniu ich energii, darów i talentów.

Projektorzy świetnie sprawdzają się również w zarządzaniu innymi i nawiązywaniu kontaktów. Wiedzą, jak przyciągnąć do pracy odpowiednich ludzi, aby wykonali określone zadanie, a także wiedzą, jak zachować harmonię na świecie.
Z tych powodów Projektorzy są idealnymi przywódcami, administratorami i przewodnikami we współczesnym demokratycznym świecie, w którym żyjemy. Projektorzy mają po prostu wrodzoną, naturalną zdolność rozpoznawania potencjału i talentu innych ludzi oraz oferowania im wskazówek.

Nasz świat potrzebuje wielu różnych typów przewodników, a grupa Projektorów to odzwierciedla. Projektorzy jako typ niosą ze sobą największą różnorodność wewnętrznego autorytetu niż jakikolwiek inny typ istot ludzkich. Możesz spotkać Projektorów Emocjonalnych, Projektorów Śledziony, Projektorów Ja, Projektorów Mentalnych i projektorów Ego. Jako grupa są w stanie odczytać i pokierować każdą odmianą, rodzajem energii!

Projektor jest najbardziej „osobistym” i bliskim typem człowieka. Wynika to z natury ich aury. Nasza ludzka aura reprezentuje holistyczne pole energetyczne, które indywidualnie otacza każdego z nas.
Ta aura jest naszym osobistym podpisem elektromagnetycznym i mówi każdej żywej istocie wokół nas, o co nam chodzi. Nasza aura rozciąga się do 3 metrów na całym obwodzie naszego ciała. Posiadanie aury daje nam również możliwość czytania i interpretowania aur innych ludzi. Pamiętasz to „uczucie”, gdy kogoś lubisz lub nie już na pierwszym spotkaniu? To Twoja aura spełnia swoje zadanie i pobudza wszystkie zmysły!

W rzeczywistości to szczególna natura aury Projektora nadaje mu to imię. Ta aura „projektuje” na zewnątrz w kierunku innych ludzi i jest „rzutowana” na innych ludzi. Innymi słowy, Projektorzy dają się zauważyć!
Aura Projektora jest bardzo skupiona na innych ludziach, których spotykają. Projektorzy nie koncentrują się na grupach. Skupiają się na jednej osobie na raz. Aura Generatora otacza całą grupę wokół nich. Aura Projektora skupia się na jednej osobie na raz. Kiedy spotykasz Projektora, spotykasz kogoś, kto skupi się na Tobie jak promień lasera!

Większość typów Projektorów ma nieaktywną, niezdefiniowaną większość centrów energetycznych. Na wykresie widzimy je, jako białe. Oznacza to, że w tych białych Centrach Projektorzy przyjmują i odbijają energię innych. Nie tylko odbijają tę energię, ale także ją wzmacniają! Więc często okazuje się, że Projektor to takie energetyczne dynamo.

Projektorzy zawsze muszą zwracać uwagę na dynamikę energii, którą odczuwają, gdy znajdują się w grupie ludzi. W rzeczywistości jest to dynamika energetyczna samej grupy, a nie Projektor generujący własną podwyższoną energię. Ta „pseudoenergia”, którą czuje Projektor, zniknie, gdy tylko pozostałe typy opuszczą grupę. Wtedy, Projektorzy stwierdzają, że nie mają już energii do pracy; że są wyczerpane.

Projektory żyją w świecie zapracowanych ludzi. Generatorzy i Generatorzy Manifestujący stanowią 70% populacji świata – te rodzaje energii stanowią przytłaczającą większość. Zatem większość Projektorów nigdy nie jest zbyt daleko od aury tego typu energetycznego! Ich „białe” centra niemal nieustannie pochłaniają, wzmacniają i odbijają tę obfitą energię, więc Projektor może z czasem całkowicie się wypalić i może potrzebować długiej przerwy lub okresu odpoczynku z dala od wszystkich.

Osoby dokonujące takiej projekcji, które ignorują narastające wyczerpanie, w końcu mogą czuć się zrażone, ponieważ nie dają rady działać w takim samym tempie jak na początku. Zwykle zmierzają z czasem w kierunku jakiejś formy choroby i załamania fizycznego.
Większość dorosłych Projektorów, którzy żyją w środowisku o dużym natężeniu energii, będzie przytłoczona i wyczerpana, jeśli naprawdę nie zrozumieją, co to znaczy być Projektorem. Nie próbuj nadążać za zapracowanymi pszczołami! Po prostu powiedz sobie: „Czym tak naprawdę wszyscy są zajęci?” „Czy to jest skuteczne?” „Czy to jest wydajne?” „Czy to jest inteligentne?”. Albo czy oni po prostu „pchają i kręcą tymi kołami i wyglądają na zajętych”? Takim aktywnym rodzajom energii dookoła potrzebni są inteligentni przewodnicy, a Projektorzy nie mogą nimi pokierować, jeśli są wyczerpani próbami ciągłego nadążania za nimi.

Projektorzy potrzebują dużo odpoczynku, ponieważ przyjmują i odbijają dużo energii w ciągu dnia. Rodzaj energii, taki jak Generatora Manifestującego lub Generatora, wyczerpie się naturalnie pod koniec dnia i Generator po prostu pójdzie spać. Projektor czuje często takie wyczerpanie podczas pracowitego dnia, i w swoim zagubieniu może nie mieć czasu na zatrzymanie się i odpoczynek. Więc kontynuuje dalej, poza ten punkt zmęczenia.

Ponieważ zdarzało się to tak często w ich życiu, niektórym Projektorom trudno jest zatrzymać się pod koniec dnia i położyć się do łóżka. Wszystkich nas uczono i mówi się, że od najmłodszych lat mamy być „wykonawcami”, więc dorośli Projektorzy mają trudności z przełamaniem wzorca tego nawykowego i wyuczonego sposobu bycia.

Projektorzy muszą jednak ćwiczyć chodzenie do łóżka godzinę wcześniej, niż myślą, że trzeba iść! Powinni po prostu odpocząć, poczytać, obejrzeć telewizję, posłuchać muzyki, odprężyć się i zrelaksować. Daje to ciału czas na wyciszenie się i uwolnienie zgromadzonej energii wirującej wokół ich systemu i uspokojenie, tak aby mogli spać. Leżenie na płasko podczas odpoczynku wspomaga 70% naszych funkcji genetycznych w odpoczynku i regeneracji, sen pomaga we wszystkim. Idealnie byłoby, gdyby Projektor znajdował się poza aurą kogokolwiek podczas odpoczynku. W przeciwnym razie ich niezdefiniowane Centra będą nadal przejmować to, co ich otacza.
Projektor jako przewodnik

Projektorzy nie mogą po prostu kierować każdym. Muszą zrozumieć i pamiętać, że ich strategia życiowa polega na „czekaniu, aż zostaną rozpoznani i zaproszeni” przez kogoś innego. Tylko wtedy, gdy Projektorzy postępują właściwie i czekają na to zaproszenie, aby przekazać swoją niewątpliwą inteligencję i mądrość, ich życie będzie się układać.
Większość Projektorów jest zwykle bardziej zainteresowana innymi ludźmi niż sobą, więc uwielbiają wskakiwać i próbować pomagać ludziom bez zaproszenia! To godna podziwu cecha, ale to Projektor będzie wyczerpany i zgorzkniały, gdy nie zostanie za to doceniony.
Częsty żal Projektora brzmi: „A jeśli nie zostanę rozpoznany i zaproszony?” „Na pewno powinienem coś zrobić!”
Cóż, prawdę mówiąc, Projektor nie ma nic do roboty, dopóki nie zostanie rozpoznany i zaproszony przez właściwą osobę. Na projekt Projektora, powinno się zwrócić uwagę, więc Projektorzy powinni w to uwierzyć.

Projektorzy są zakodowani genetycznie poprzez ich aurę, aby inni ludzie mogli ich rozpoznać i zbliżyć się do nich. Muszą więc po prostu się zrelaksować i poczekać, aż pojawi się odpowiednia osoba. I pojawi się! Kiedy Projektor rozluźnia się i milczy, to aura Projektora przemawia i przyciąga innych.
Projektory muszą zrozumieć, że jeśli ulegną strachowi bycia nierozpoznanym, albo narzucą tempo innym ludziom, nie tylko marnują cenne i ograniczone zasoby energii, ale także tracą realne możliwości powodzenia.
Projektor nie znajdzie tego, co jest dla niego odpowiednie, wskakując do środka i próbując sprawić, by coś się zadziało.
Projektor potrzebuje odpowiedniej osoby w swym życiu, i nie byle kogo.
Skąd Projektor wie, czy ktoś jest dla niego odpowiedni? Inni ludzie go rozpoznają, podejdą i zaproszą! Dopóki to się nie stanie, nikt nie jest wart marnowania tej cennej energii i mądrości Projektora.

Niektórzy Projektorzy nie mają konsekwentnie niezawodnego sposobu podejmowania decyzji, a inni mają bardzo łagodny i delikatny Autorytet Wewnętrzny. Prawda jest taka, że ​​niektórzy Projektorzy potrafią podejmować bardzo spontaniczne decyzje; inni będą musieli poczekać z podjęciem decyzji tydzień, a inni jeszcze dłużej, dyskutując i szukając informacji zwrotnych, zanim podejmą jakąkolwiek ostateczną decyzję z jakąkolwiek jasnością.
Dlatego jeszcze ważniejsze jest oczekiwanie na to uznanie i właściwe zaproszenie, ponieważ może to znacznie zmniejszyć ryzyko błędnych decyzji w przypadku Projektora.

Projektorzy nie powinni jednak przesadzać z tym „czekaniem na zaproszenie”! W rzeczywistości, jeśli Projektorzy użyją tej strategii tylko do głównych punktów zwrotnych w ich życiu, przyniesie im to ogromne korzyści.
Te punkty zwrotne to momenty w życiu Projektorów, kiedy muszą oni uszanować swoją strategię oczekiwania na rozpoznanie i zaproszenie. Dopiero wtedy powinni podjąć decyzję, czy to zaproszenie jest dla nich odpowiednie.

Strategia Projektora

1. Poczuj pragnienie dobrej okazji, zastosowania i wykorzystania swoich kompetencji.
2. Przygotuj się – zagłębiając się i zajmując swoją pasją. Twórz swoje dzieła. Szlifuj umiejętności.
3. Spraw aby twoje działania były ogólnie widoczne i dostępne (korzystaj śmiało z interenetu i dostępnych narzedzi i możliwości).
4. Czekaj na rozpoznanie albo zaproszenie.
(Kiedy przyjdzie, jeśli masz Zdefiniowane Centrum Emocjonalne poczekaj na klarowność – tj. kiedy po okresie wahań i niepewności przychodzi dłuższy czas pewności)
5. Zaakceptuj lub nie zaproszenie jeśli czujesz w ciele pewność. Jeśli nie, poradź sie zaufanej osoby.

PS: Odpoczywaj regularnie w swojej bezpiecznej i komfortowej przestrzeni.

Zdefiniowane G (G Centre)

Centrum G to tożsamość ja. To centrum dotyczy przynależności, miłości, kierunku. Zdefiniowane Centrum G reprezentuje ustalone ja, które zachowuje się i wyraża miłość w spójny sposób i porusza się po ustalonej trajektorii w życiu. Jest niezawodnym wyrazem siebie.

Zdefiniowane Serca/Ego (Heart/Ego Centre)

Centrum Ego dotyczy siły woli, jest to miejsce, w którym wola zrobienia czegoś lub nie, jest wyrażona jako energia. Zdefiniowane Centrum Ego może składać zobowiązania i obietnice, które są dla niego właściwe i zdrowe. Bywa że ktoś taki wydaje się uparty albo nachalny, szczególnie osobom bez zdefiniowanego Centrum Ego.

Autorytet Ego / Manifestowany przez Ego (Ego / Ego Manifested Authority)

Słuchaj własnego głosu. Kiedy przemawiasz, artykułujesz, używasz swojego głosu. Ten głos jest powiązany z Twoją wolą i siłą sprawczą. Kiedy nie słuchasz siebie, dźwięku swojego głosu, wtedy przemawia Twój umysł i pozwalasz aby w Twej aurze uaktywniły się i działały różne zakłócenia. Potrzebujesz słuchać tego co przychodzi z Twojego Centrum Ego – Woli, gdy przychodzi to w sposób naturalny, niewymuszony. Potrzebujesz używać swojej siły woli i jednocześnie słuchać.
Taki autorytet na wykresie wskazują zakolorowane, połączone Centra Ego i Gardła przy białym Centrum Sakralnym i białym Centrum Emocjonalnym.

Kanał 25-51 – Inicjacja

Noszenie częstotliwości Kanału 25-51 może „zaprosić” innych do wprowadzenia nas do gry od początku. Prawdopodobnie nie wiedzą dlaczego. Nie ma zdefiniowanego „powodu” wbudowanego w tą częstotliwość, chociaż początkowo odczuwamy presję, aby go wymyślić. Raczej uświadamiamy sobie korzyści później. Podobnie jak Brama 45 Król lub Królowa, który ma „uprawnienia”, częstotliwość Kanału 25-51 niesie ze sobą potencjalny dreszczyk emocji związany z „rywalizacją” na początku.

Od autora posiadającego ten Kanał, cytuję: „W świecie korporacji zazwyczaj dołączałem do zespołów na etapie rozwoju, a moja Brama 42 utrzymywała mnie w nich prawie do zakończenia projektu. Jednak pod koniec projektu byłem zainteresowany czymś nowym i pociągałem go w tym nowym kierunku, więc było przyciąganie, aby przejść dalej, czasami na chwilę przed całkowitym zakończeniem projektu.”
Kanał inicjacji, jako Kanał projektowany, oznacza bycie zaproszonym przez temat lub inną osobę, która wprowadza nas w coś nowego, niekoniecznie zawierającego wiele szczegółów. Jeśli nasze serce (wola) jest zainteresowane, to ruszamy. Czasami ta częstotliwość jest nową infuzją krwi (Brama 25), która staje się „potrzebą”, która posuwa zespół, projekt lub pomysł do przodu. Albo nie. Nawiasem mówiąc, Kanał 25-51 to potężny Kanał, który zapewnia potrzebną konkurencyjność i zdolność do prosperowania większych organizacji.
Zdefiniowany Kanał 25-51: jeśli masz 25-51, pamiętaj, że Twoja częstotliwość jest wzmacniana przez innych (z Niezdefiniowanym Kanałem), w megatonach. Nie lekceważ głośności tego wzmocnienia. Ludzie ciągle z tobą konkurują i niewinnie zastanawiasz się, dlaczego i może co z nimi jest nie tak. Biorą coś z półki w sklepie, kiedy po to sięgasz. Ścigają cię do kolejki do kasy. Na autostradzie są palantami, którzy próbują omijać cię w niebezpieczny sposób. Wściekłość na drodze.

„Widzę to cały czas, przy moim mężu. Nauczyłam się poddawać sile jego Kanału 20-34 z Otwartym Centrum Ego wzmacniającym mój Kanał 25-51. To jest zabawne! Zrozumienie naszych konstrukcji ożywia humor i pozwala naszemu 15-letniemu małżeństwo iść dalej z chichotem zamiast kryzysu (on ma Bramę 36.) Nie konkuruję już ze wzmocnieniem. Uwielbiam tę ironię! Jeśli nie masz Kanału 25-51 i masz przyjaciela, który ma, po prostu obserwuj, jak „sprawia”, że chodzisz szybciej lub „sprawia”, że musisz przejść na czoło kolejki, lub chcesz wygrać grę… to trwa i trwa i trwa… to zabawne, gdy zdajesz sobie sprawę z tej częstotliwości w akcji”

Jest jeszcze jeden niuans. Chodzi o to, kiedy Kanał 25-51 jest pierwszy i dlaczego musi być pierwszy. Kanał 25-51 jest najlepszy, gdy jest gdzieś od początku. Istnieje różnica między energią „załapania” się w drodze, ogarniania, co się dzieje, co może wydawać się zagmatwane, przytłaczające i spowalnia proces, a ciągłością i perspektywą bycia gdzieś od początku. To jest jak noc i dzień. A Twój Autorytet poinformuje cię, jeśli proces jest zbyt zaawansowany, aby był odpowiedni dla ciebie wielkim, grubym „NIE”. Nawet nadrabianie zaległości nie zastępuje bycia tam od początku. Znowu Kanał 25-51 jest najlepszy, gdy jest gdzieś od początku. Musi tam być na początku. A to przynosi korzyści wszystkim, nawet jeśli na początku tego nie widać.

Kanał 25-51 jest częścią mistycznego obwodu. To jest Kanał łączący Szok (Brama 51) z Miłością Uniwersalną (Brama25). Zauważ, że jest to całkowicie projektowany Kanał. Nie musisz nic robić, aby zostać zaproszonym. Życie cię inicjuje. Inicjacja w tym Kanale jest oparta na woli. Siła woli Kanału 25-51 jest mniej związana z siłą woli w tradycyjny sposób, w jaki myślimy o sile woli, a bardziej o posiadaniu woli przetrwania inicjacji. Inicjacja może być szokująca, dramatycznie odmieniająca życie i oczywiście nieoczekiwana. Ale inicjacja tutaj zawsze ma na celu przybliżenie jednostki do Ducha, Miłości Uniwersalnej. Czasami nazywamy to Kanałem szamana lub kapłanki. Szaman i kapłanka muszą „umrzeć” dla ego, zanim przejdą do swojej mądrości. Ta energia jest tutaj archetypowo zlokalizowana.

Z bardziej praktycznego punktu widzenia Kanał może być bardzo konkurencyjny lub nie. Pamiętaj, że w Human Design energie są tematyczne. Oznacza to, że ludzie, którzy mają zdefiniowaną energię, wywołują konkurencję u innych, ale niekoniecznie są konkurencyjni. W rzeczywistości czasami w ogóle nie są konkurencyjni, ale inni zdecydowanie z nimi konkurują. Ta energia jest również inicjująca. Po prostu będąc obecnym w polu energii, w matrycy, Kanał 25-51 wypromieniuje inicjację, zaproszenie, które zostanie wzmocnione przez innych. Nie muszą za tym gonić, tego szukać. Nigdy nie znajdą. To jest projektowane. Podchodzą do innych, a potem wstrząsają nimi w Duchu (lub wywołują zgorzknienie… ostatecznie jest to projekcja, wynik zależy od doświadczającego).

Bramy

13

Ukierunkowanie oparte na spoglądaniu w przeszłość, słuchanie cudzych sekretów. Z jej darem do słyszenia, widzenia i przechowywania sekretów, Brama 13 zapewnia ciągłość między przeszłością a przyszłością w swej roli słuchacza. Jesteś widziana jako powiernik tajemnic. Ludzie naturalnie dzielą się swoimi doświadczeniami z Tobą, ponieważ szczerze lubisz słuchać ich historii, przygód, sukcesów oraz wyzwań. Wyczuwają, że czujesz się dobrze zwyczajnie zatrzymując dla siebie to, czym się podzielą. Brama 13 nie jest naciskana przez Centrum Gardła aby przemawiać.

Rozpoznasz właściwy moment na podzielenie się tym co najcenniejsze z Twojej pamięci, ponieważ wydobędzie się to z Ciebie poprzez ludzi, którzy są w stanie odpowiednio wyselekcjonować, rozważyć i uporządkować to w celu podzielenia się tym z szerszą społecznością, szczególnie ludźmi z Bramą 33. W ten sposób upewniasz się, że najważniejsze lekcje, których można nauczyć się jedynie poprzez doświadczenie, są przechowywane i miłowane aż nie nastąpi dla nich odpowiedni czas na wniesienie wkładu do procesu zrozumienia całej ludzkości. Historyczna ciągłość sygnalizuje naszą przyszłość jako gatunek.
Bez aktywnej Bramy 33 możesz nie podzielić się swoimi tajemnicami.

22

Strach przed milczeniem. Brama 22 łączy potencjał emocjonalnej otwartości poprzez słuchanie, razem z społecznym wdziękiem i urokiem wysoce atrakcyjnym dla innych – kiedy jest na to odpowiedni nastrój. Kiedy Twój nastrój zmienia się, drastycznie odmienna (czasem antyspołeczna) strona Ciebie zacznie wychodzić na powierzchnię. Twoja emocjonalna świadomość dojrzewa z czasem, w miarę jak czujesz się komfortowo w poruszaniu się wzdłuż emocjonalnej fali aż do własnych głębin. Pozwalając swojej głębi na dojrzewanie wraz z wiekiem, w towarzystwie Twojej kreatywnej muzy, uszlachetniasz swoją zdolność zgrania w czasie i wydobywasz swoją prawdę dokładnie kiedy społeczeństwo jest na to gotowe.

Rozpoznanie i działanie na podstawie tego zgrania w czasie jest zależne od tego jak uszanujesz swój nastrój. Twoja otwartość oraz uwaga na to, co jest esencjonalne i nowe dla innych są darami wdzięku, mogącymi wpływać nawet na nieznajomych. Słuchasz innych aż tamci skończą mówić, przez co Twoje słowa wydają się naturalnym następstwem. To jest wdzięk w praktyce, klucz do własnego samo doskonalenia. W rzeczywistości Twoją odpowiedzialnością i przywilejem jest korzystanie ze swoich towarzyskich umiejętności słuchania w sposób umożliwiający proces zmian u innych.

36

Brama Kryzysu. Pozwala nam przejść dla zmiany przez cierpienie i chaos doświadczenia. Tutaj energia jest napędzana aby wprowadzić zmianę. Emocjonalna energia, pracuje w trybie kryzysu, refleksji i wreszcie ekspresji zmiany, po której następnie pojawi się ulga. Potem cykl rozpoczyna się od nowa.

25

Miłość uniwersalna. Miłość Bramy 25 wypływa z pełnej akceptacji i życia w poddaniu się formie. To Brama wyższego Ja, jej kluczową rolą jest skierowanie ludzi ku indywidualizacji. Twoja niewinność nie jest zaprojektowana do wnoszenia miłości w jakiejkolwiek formie do świata, ale raczej do kochania bez dyskryminacji. Nosisz potencjał i wzmacniasz innych tym potencjałem do kochania życia i wszystkiego w nim w równej mierze. Kwiat można kochać równie silnie jak człowieka. Ten rodzaj miłości jest często projektowany jako zimna miłość, ale tak nie jest. Mistyczny potencjał tej miłości jest związany z transcendencją i uniwersalnością, a niewinność Twojego ducha jest zawsze testowana. Masz zdolność do stawiania czoła tym inicjacjom od życia jak duchowy wojownik, rozpalony i gotowy do współzawodniczenia dla Twojego Ducha (Twojej indywidualności).

Kiedy taki szaman/wojownik lub „głupiec” Bramy 51 popycha Cię do skoku w pustkę lub kiedy stawiasz czoła inicjującym wyzwaniom życia, będziesz w stanie wylądować na dwóch nogach i pogłębić swoją niewinność, uzyskując mądrość wzmacniającą innych w ich własnych podróżach. Możesz odnieść jakieś rany wskutek tych inicjacji, ale Twój ostateczny triumf i przetrwanie wzbogaca ducha Twojego i tych wokół Ciebie. Koniec końców jesteś żywy, kochając cud życia.

17

Brama 17 szuka pojedynczego konceptu lub opinii (pośród wielu innych), któremu wszyscy możemy zaufać – opinii która przetrwa zarówno testy jak i krytykę i uspokoi nasz strach przed przyszłością. Brama 17 została zaprojektowana do dania takiej formy odpowiedzi, która zamieni ją na koncept, działający szablon lub rozwiązanie oparte na konkretnych szczegółach z Bramy 62. Aż do tego momentu w procesie logicznym, Twój umysł miał wątpliwości co do przyszłości, formułował potencjalne rozwiązania a teraz czuje presje do wyrażenie tego za pomocą opinii. Tego co umysł następnie potrzebuje to zdolność Bramy 62 do tłumaczenia konceptu na słowa, do podpierania tego konceptu faktami i detalami i prezentowania wszystkiego publiczności, która potem to przeanalizuje. Jedno spojrzenie Twojego prawego oka sprawia, że widzisz świat jako kolekcje rozpoznawalnych, wizualnych wzorów. Jeżeli taki schemat lub opinia nie mogą wytrzymać badania pod czujnym okiem logiki, powinny być odrzucone. Niestety nie możesz zawsze przetłumaczyć Twoich wizualnych obrazów (albo tego co z nich rozumiesz) na słowa.

Bez aktywowanej Bramy 62 będziesz szukać nazwy do określenia Twojego konceptu, szukać faktów podpierających Twoje opinie. Będziesz też szukać efektywnego sposobu komunikacji Twoich pomysłów. Mentalny niepokój może pojawić się w Tobie wskutek strachu przed tym, że nikt nie zrozumie i nie doceni Twojego wkładu.

51

Brama Szoku. Nazwa tej bramy mówi wszystko. Ludzie z tą energia mają zwyczaj wychodzić z szokującymi postanowieniami i akcją. Czasem może to być subtelne, innym razem całkiem dramatyczne. Energia ta próbuje zaszokować innych do wyższego połączenia z większym połączeniem z duchem, boskością. Jest to brama głęboko konkurencyjna, projektująca na zewnątrz konkurencyjną energię i jest szokującym aspektem inicjacji.

W zależności od układu planet, ludzie z tą bramą mogą być szokujący po prostu dla zabawy! Energia ta udziela się także nim, osoby te przyciągają wiele szokujących doświadczeń. Zdarzenia te pełnią inicjującą rolę w ich życiu, te intensywne doświadczenia mogą bardzo intensywne zmienić kierunek w ich życiu zanim będą oni mogli przejść do miłości i akceptacji. Wiele osób z tą bramą miało doświadczenia na pograniczu życia i śmierci, które całkowicie ich odmieniły. Mimo oporu jaki mamy do energii szoku, pełni on ważna rolę w rozpoczynaniu rzeczy, w odpowiedzi na szok zmieniamy się. A jeśli stawimy opór, staniemy się rozgoryczeni.

42

Brama wzrostu. Energia do maksymalizacji potencjału i kończenia tego co zaczęła Brama 53. Przed rozpoczęciem czegoś trzeba zakończyć poprzedni cykl.

27

Energia 27 Bramy jest skupiona na utrzymaniu i ulepszeniu jakości życia poprzez moc opieki nad słabymi, chorymi i młodymi. W tej Bramie obecny jest ogromny potencjał do altruizmu, którego przykładem jest np. życie Matki Teresy. Twoją rolą jest karmienie i pielęgnacja poprzez moc współczucia; Twojej opieki. Przeciwległym biegunem do tego wszystkiego jest to, że ty także musisz być nakarmiony i „zaopiekowany”. Musisz zatroszczyć się najpierw o siebie, aby mieć energię i zasoby do opieki nad innymi; pozwól wtedy swojemu Autorytetowi prowadzić Cię do miejsc i czasu, w których zaangażujesz swoją energię. Karmienie lub opieka oferowana bez świadomości jest marnotrawieniem cennych zasobów. Każda Linia tej bramy reprezentuje sposób łączenia się i opiekowania się Plemieniem zgodnie z różnymi poziomami potrzeby.

Bez aktywowanej Bramy 50 może Ci brakować instynktów i wartości, aby ustanowić zdrowe granice wokół swojego naturalnego impulsu do opieki nad innymi – możesz łatwo poświęcić siebie i swoje dobre samopoczucie.

56

Brama stymulacji jest energią, która pomysły i przeszłe wydarzenia przemienia w ekspresję, często poprzez historie. Jest to brama opowiadacza, jest świetna przy nauczaniu i modelowaniu informacji, od abstrakcji – w spójną całość, która może być następnie zapamiętana. Może wyrazić jedną rzecz na wiele sposobów. Potrafi zebrać uwagę osób i podtrzymać ją. Jest to Brama, która musi zostać zaproszona lub chciana, dopiero wtedy głęboko wpłynie na słuchaczy.

Brama 56 to miejsce, w którym gromadzone są pomysły, a pamięć wzrokowa jest przywoływana i werbalnie relacjonowana. To jest brama przypadkowego historyka. To głos opowiadacza i filozofa, który mówi: „wierzę”. Tutaj Idea nie jest rozwiązaniem ani wezwaniem do działania, ale raczej podróżą w czasie mającą na celu stymulowanie powstawania naszych wzorów i przekonań. Tutaj nasz umysł przekłada ludzkie doświadczenia na język. Gdy pomysł zostanie wyrażony ustnie, werbalnie, proces jest zakończony.

Nasze uczucia wpływają na to, jakie nowe idee i doświadczenia staramy się zgłębić, a nasze wspomnienia lub opowieści na ich temat są subiektywne i wybiórcze.
To, czego uczymy o życiu, będzie zawierało pewne fakty, ale wyjątkowe lekcje będą pochodzić z naszej interpretacji doświadczenia zabarwionej emocjonalnym podtekstem. Nasze historie dodają kolorowe wątki do rozszerzającego się gobelinu postępu ludzkości. Bez aktywowanej Bramy 11 często poszukujemy nowych źródeł stymulacji i nowych pomysłów na historie do opowiedzenia.

47

Brama uświadomienia. Od opresji do realizacji. To energia do transformacji abstrakcyjnych części komplementarnej, przeciwległej Bramy 64 – do spójnej idei, zrozumienia, momentu ,,aha!”. Epifania – objawienie, kreacja nowego konceptu abstrakcyjnie (z Kanału Abstrakcji), bez użycia logiki. Przedtem posiadaliśmy fragmenty informacji, teraz już widzimy całość.

Z Bramą 47 cierpliwie czekasz na głęboki wgląd i ciągle myślisz. Masz głęboką potrzebę rozwiązania zagadek wszechświata. Gdy zostaniesz zaproszony i czekasz na odpowiedni moment, masz ogromny potencjał dla urodzonym „rozwiązywaczem” problemów. Chęć odnalezienia sensu w przeszłych doświadczeniach i zgłębienia „dlaczego…?” zawsze napędza cię w życiu.
Z Bramą 47 masz potencjał, by pogodzić się z sobą, z przeszłością, dla swojego dobra i innych, jesli nie realizujesz w tym, nie masz w tym prywatnego celu mentalnego, bo wtedy, może to prowadzić do tłumienia przeszłości w Tobie i innych i niemożliwości odnalezienia sensu, rozwiązania przeszłości i realizacji wewnętrznego dojrzewania, tylko powtarzające się błędy.

Nie-Ja, Fałszywe Ja a Brama 47

Jeśli nie podążasz za swoją strategią i autorytetem, ale opierasz swoje decyzje na rozkazach i podpowiedziach uwarunkowanego umysłu: wtedy nieustannie tłumisz, siebie i innych, czy to emocjonalnie, seksualnie, ich prawdę, ich potencjalny rozwój…, jesteś mentalnie niecierpliwy, desperacko starasz się zrozumieć, nie dochodząc do zrozumienia i pogrążasz się w pomieszaniu, masz wtedy bolesną tendencję do tworzenia problemów tam, gdzie ich nie ma, tylko po to, by je rozwiązać.

6

Brama 6 w Centrum Splotu Słonecznego generuje wszystkie trzy tryby emocjonalnej świadomości: uczucia, nastroje oraz wrażliwość. Jest to potężna, motoryczna kombinacja fali, która została zaprojektowana do tworzenia tarcia. To tarcie produkuje ciepło kluczowe dla rozwoju relacji oraz płodności – ciepło skierowane w kierunku Bramy 59. Tarcie przez ciebie tworzone, kiedy wchodzisz w aurę innej osoby, jest mechaniczne.

Jeżeli (albo kiedy) rozwiąże się ten konflikt, lub osiągnie się stan rezonansu, wtedy tworzy się otwarcie i przestrzeń na intymność. Dopóki nie ma tego otwarcia, musisz czekać, ponieważ gotowość i płodność są zależne od emocjonalnej fali. Brama 6 jest pewnego rodzaju membraną, która otwiera lub zamyka się na intymność. To jest brama twojego pH, ustanawiająca i utrzymująca granicę między tym co jest na zewnątrz a co jest wewnątrz Twojego ciała.

W ten sposób Brama ta determinuje z kim (i kiedy) wejść w intymną relację, oraz jaką rolę będziesz pełnić w tej więzi. Za każdym razem kiedy jesteś przyciągana w kierunku intymności, pozwól by Twoja Strategia i Autorytet byli Twoimi przewodnikami. Każda brama Splotu Słonecznego niesie ze sobą strach. Strachem związanym z Bramą 6 jest strachem przed intymnością, z tego właśnie powoduje Brama 6 zwraca się do Bramy 59 i jej umiejętności przełamania barier intymności.

46

Brama determinacji w sobie. Energia do kochania ciała fizycznego. Manifestuje się jako pożądanie dotyku, napęd do utrzymania kondycji fizycznej, dbania o siebie, radości z życia na planie fizycznym.

18

Brama 18 lubi odkrywać, nazywać i rzucać wyzwania temu, co wymaga poprawy. Kiedy doświadczamy niezadowolenia z czegoś, są szanse, że straciło to swoją witalność, żywotność. Pod tym niezadowoleniem leży głęboka troska o prawa człowieka i o to, co zapewni społeczeństwu zdrowie i harmonię z samym sobą. Ci, którzy niosą tę bramę, mają dar krytycznej świadomości, która kieruje ich do źródła słabości lub niedoskonałości i koncentruje ich myślenie na sposobach ich poprawiania, modyfikacji lub zastąpienia.

To nasz sposób na pozbycie się tego, co nie jest zdrowe lub przywrócenie witalności temu, co zostało zepsute. Nasz dar jest wzmocniony bezstronną wnikliwością i dążeniem logiki do doskonalenia lub dostrajania naszych własnych umiejętności krytycznej analizy. Efektem ubocznym tego procesu jest wprowadzenie nowego zrozumienia poprzez identyfikację tego, co wymaga naprawy. Brama 18 reprezentuje również lęk przed autorytetem i jest wyzwaniem dla tej władzy. Jako brama zbiorowa ma wskazywać, co należy poprawić na poziomie kolektywnym, ale gdy jest używana na poziomie osobistym, ma tendencję do rażenia.

Bez radosnego paliwa aktywnej bramy 58 do naprawy, nasze niezadowolenie może stać się tylko stałym źródłem wykrywania błędów. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli nasza cenna i kluczowa świadomość nie jest już produktywnie skoncentrowana na sytuacjach, wzorcach lub instytucjach, ale raczej na osobliwościach i słabościach ludzi.

57

Brama Intuicyjnego Wglądu. Daje dostęp do konsekwentnej energii do doświadczania intuicji i poznania poza fizyczną rzeczywistością. Może mieć trudność z uzyskaniem czystości wizji. Ponieważ Brama ta jest podłączona i świadoma bezpośredniej rzeczywistości wokół, może wyczuć co nadchodzi i wprowadzić poczucie strachu o przyszłość. Jest to Brama łącząca z prawym uchem i dobrym słuchem, osoba z tą Bramą jest prawdopodobnie wrażliwa na dźwięk. Może odczytywać wiele informacji z tonu mówiącej osoby.

Ze swoją jasnością intuicyjnego wglądu, Brama 57 może przeniknąć do jądra jednostki w teraźniejszości. Mamy tutaj głębokie wewnętrzne dostrojenie do dźwięku, które jest stale wyczulone na wibracje pochodzące z naszego fizycznego, emocjonalnego i psychicznego środowiska. Nasza intuicja chwila po chwili rejestruje poczucie, co jest dla nas bezpieczne, zdrowe i dobre, a co nie. Brama 57 to Brama prawego ucha. Jeśli chcemy usłyszeć, co ktoś naprawdę do nas mówi, słuchaj intuicyjnie dostrojonym prawym uchem.

Musimy być czujni i skoncentrowani w teraźniejszości, aby usłyszeć wiadomości z naszej intuicji, w przeciwnym razie informacje, które otrzymujemy dla przetrwania, mogą zostać zignorowane. Czasami możemy wydawać się głusi dla innych lub być oskarżani o wybiórcze słuchanie tego, co mają do powiedzenia, ale nasza intuicja jest naszym jedynym przewodnikiem w określaniu, jakie jest idealne zachowanie, które zapewni nam dobre samopoczucie i zdrowie. Jedynym sposobem na złagodzenie naszych obaw o przyszłość jest zwrócenie szczególnej uwagi na nasze instynktowne przeczucia, na ten mały głosik, który przemawia tylko raz i cicho, i kiedy natychmiast reagujemy na te przeczucia.

17

Najgłębszym lękiem Bramy 28 jest to, że życie może skończyć się zanim ktoś odkryje co w nim jest wartego przeżycia, albo co daje temu życiu znaczenie. Jest to energia z uporem skupiona na słuchaniu (ze świadomością) po to, aby intuicyjnie zrozumieć, które ryzyko ożywi Cię i zaprowadzi w kierunku wyzwań mogących nadać cel egzystencji.

Ze swoją świadomością Centrum Śledziony ciągle alarmującą Cię o zagrożeniu, jesteś w stanie podejmować ryzyko, którego inni by się nie podjęli, grać w grę z życiem i śmiercią. Ostatecznie sama spontanicznie skonfrontujesz się ze strachem przed śmiercią, w różnych sytuacjach. Masz energię potrzebną do przekierowania samo-zaabsorbowanej natury osób z Kanałem 57-20 za pomocą zachęcania ich do udostępniania Ci (i innym) ich intuicyjnego poznania.

Twoja własna świadomość pomaga ludziom z Bramą 38 określić w co (i kogo) powinni zainwestować swoją energią, umożliwiając im lepsze oszacowanie własnego zdrowia i czynników bezpieczeństwa w potyczkach, wyzwaniach uznanych przez nich za godne. Bez aktywowanej Bramy 38, możesz stać się ofiarą niepotrzebnej presji do trudu borykania się i walczenia, doświadczając zbędnego oporu i wyczerpania. Patrzysz w stronę ludzi z aktywowaną Bramą 38 w poszukiwaniu wskazówek dotyczących tego co oni odkryli za warte trudu wyzwania.

44

Brama uważności. Energia która spogląda w przeszłość, w dawne wzorce. Determinuje jaka jest następna właściwa akcja do podjęcia. Rezultatem jest świadomość co jest potrzebne, co powinno nastąpić żeby materialne potrzeby zostały zaspokojone.

14

Brama 14 wzmacnia kierunek dla jednostki i ludzkości poprzez dystrybucję dostępnych zasobów. Brama Wielkich Umiejętności upewnia się, że mutacja jest wspierana oraz pokazuje nam jak zainwestować nasze zasoby po to, aby rozwinąć nasze horyzonty. Zdefiniowane Centrum Sakralne ma energię potrzebną do przetrzymania wielu godzin kreatywnej pracy, natomiast Brama 14 to płodna moc w swej najbardziej egzaltowanej formie. To jest pedał gazu kontrolujący kiedy i jak wykorzystujemy zasoby. Kiedy jesteś dostrojona do swojego wzoru, robisz to, co kochasz, będziesz generować bogactwo oraz moc.

Te zasoby nie są bezpośrednio dla Twojego użytku, ale do zarządzania po to, aby wzmacniać innych, wspierać indywidualną kreatywność, charytatywne działania oraz wspierać przywódców z wizją dla ludzkości. Inwestowanie pieniędzy we wszystko i w każdego jest kiepską inwestycją. Aby chronić swoją cenną energię siły życiowej przed nadużywaniem własnym i cudzym (i pozostać odpowiednio dostrojoną żeby pozostać na odpowiednim kierunku mutacyjnym), podążaj za swoim Autorytetem. Kiedy jesteś odpowiednio ukierunkowana przez aktywną Bramę 2, Twoje zasoby mogą stać się ogromnym katalizatorem zmian na świecie.

9

Brama 9 działa jak lejek, skupiając ogromną moc Bramy 52, aby skoncentrować się na tym, co jest dla nas znaczące i wartościowe. Częstotliwość przenoszona w Bramie 9 to dbałość o szczegóły lub umiejętność skupienia naszej energii. Nasz logiczny sukces jako gatunku zależy w dużej mierze od oszczędzania cennej energii poprzez zwracanie uwagi na szczegóły. Ci, którzy niosą tę bramę, mają determinację, by skupić w jednym miejscu pasywną, ale potężną energię wypływającą z Centrum Korzenia.

Dzięki zdolności Bramy 9 Centrum Sakralnego do wytrwałości, możemy skupić naszą uwagę przez długi czas na wszystkich szczegółowych aspektach projektu lub problemu i odpowiednio przetestować lub ocenić formuły. Wszystkim tym można podzielić się z Kolektywem lub zastosować w naszym życiu.

Jednak bez aktywowanej Bramy 52 możemy nie być w stanie siedzieć spokojnie wystarczająco długo, aby się skoncentrować. Nasz własny brak determinacji może stać się dla nas źródłem frustracji. Jasna i skupiona aura może ułatwiać efektywne wykorzystanie energii fizycznej i psychicznej ludziom naszym pobliżu.

17

Brama Ambicji. Wysokie ambicje i energia pnięcia się w górę. Jesteś osobą o ogromnej determinacji, ale aby dojść do celu potrzebujesz wsparcia, sojuszników, społeczności i ludzi którzy wierzą w Ciebie i w to za czym stoisz. Bez nich prędzej czy później staniesz przed ścianą z poczuciem przegranej. Energia ta musi być widziana i zaproszona. Bez aktywowanej Bramy 32 możesz nie widzieć czy Twój cel jest warty pracy.

60

Brama Akceptacji. Aby coś zaczęło się dziać potrzebne jest pchnięcie, przypływ energii. Brama ta znajduje się w Centrum Korzenia, jest w niej potencjał do zaakceptowania limitów i ograniczeń jakie przyniosło życie, jest w stanie pracować razem z nimi i znaleźć w tym wolność. Jeśli posiadasz tę Bramę to prawdopodobnie pomimo presji nie dajesz się jej poddać. Potrafisz cierpliwie podejść do projektu i czekać na potrzebne elementy niezbędne do wykonania następnych kroków.

Brama 60 wytwarza ciśnienie potrzebne do przekształcenia czystej energii w formę. Tutaj Centrum Korzenia podsyca powściągliwość, która umożliwia narastanie ciśnienia przy każdej możliwości. Tutaj twórczy proces mutacji podlega pulsowi i nigdy nie wiemy, kiedy coś, co może stać się mutacją, zostanie uwolnione. Żywotna mutacja, wzmocniona przekracza istniejące ograniczenia. Mutacja odbywa się w „przestrzeni między” wytworzonej przez impuls włączania i wyłączania 60 Bramy. Nacisk ze strony naszego Centrum Korzenia tworzy w nas głęboki niepokój, by iść naprzód, a wszelkiego rodzaju ograniczenia mogą wydawać się przeszkodami na drodze. Jeśli jednak zniecierpliwimy się nieprzewidywalnym procesem mutacji, melancholia tkwiąca w 60 Bramie może się pogłębić i przekształcić w chroniczną depresję. Kiedy czujesz, że nie możesz wpłynąć na zmiany wokół siebie, spójrz do wewnątrz. Zaakceptuj tajemnicę procesu mutacji i zaufaj, że przemiana zachodzi w nas i przez nas w otaczającym nas świecie.

Brama 3 odgrywa kluczową rolę w porządkowaniu potencjalnego chaosu wynikającego z mutacji. Bez niej nie możemy iść naprzód.

Profile 3/6 i 6/3

Męczennik/Wzór do Naśladowania i Wzór do Naśladowania/Męczennik (Kapłan/Budda i Budda/Kapłan)
„Wszystko jest w doświadczeniu.”

Osoby z liczbami 6/3 i 3/6 w profilu muszą uczyć się na doświadczeniach. Profil jest oznaczony jako Wzór do Naśladowania/Męczennik lub w odwrotnej kolejności: Męczennik/Wzór do Naśladowania, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. Ktoś z zewnątrz może mieć wrażenie wielu niepowodzeń osób o tym profilu, ale w rzeczywistości nic tutaj nie jest porażką, ponieważ wszystkie te doświadczenia przynoszą mądrość.

Osoba z trójką w profilu, jak wiemy, ma charakter eksperymentalny lub empiryczny. To popycha taką osobę, by wychodzić, doświadczać i później zinternalizować wyniki, a przy odpowiedniej okazji spotkać się, by się tym podzielić. Charakterystyczne pytanie tutaj to: „Jak to wpłynęło na mnie?”. Osoba z trójką w profilu musi coś wypróbować, aby to wiedzieć. Osoby z trójką w profilu nie mogą polegać na doświadczeniu kogoś innego, ponieważ muszą mieć to doświadczenie, samemu to poznać. Skupiają się na sobie, nie mogą tylko obserwować, jak inne osoby to robią i w taki sposób „zastępczo”, zdalnie doświadczać tego na sobie. Muszą tym żyć, przeżyć to samemu.
Oprócz trójki w tym profilu mamy szóstkę. To taka osoba, która przechodzi przez trzy etapy życia. Przez pierwsze 28 lat zachowuje się jak osoba z trójką, więc w istocie do 28 roku życia te dwa rodzaje doświadczenia pokrywają się.

Eksperymentuje i doświadcza. Taka osoba sprawdza, wypróbowuje na sobie, a w wieku 28 lat zmienia orientację. Zamiast skupiać się do wewnątrz, osoba z szóstką w profilu teraz raczej obserwuje, jak inni eksperymentują i doświadczają. Obserwuje i buduje mądrość do około 50 roku życia, kiedy to wychodzi z „ognia doświadczeń” i wkracza na scenę bycia Wzorem do Naśladowania. Model, Wzór do Naśladowania jest pełen mądrości wynikającej z eksperymentowania i obserwacji, i zaangażuje się, gdy przyniesie to korzyści jemu i innym szukającym wskazówek.

Różnica między 6/3 i 3/6 polega na wiodącej orientacji. Osoba z profilem 3/6 będzie bardziej wewnętrznie skupiona na pierwszym wrażeniu, podczas gdy 6/3 zobaczy też widok „z zewnątrz”, z góry. Oba profile będą miały orientację zarówno zewnętrzną i wewnętrzną. Zazwyczaj z początku życia bardziej skoncentrowane na wnętrzu, zwracają się bardziej na zewnątrz, gdy dojrzewają. Konieczność doświadczania i eksperymentowania maleje zwłaszcza po 40-tym roku życia, kiedy eksperymenty i doświadczenie doprowadziły do ​​mądrości..

Pojedyncza Definicja (Single Definition)

Ma ją 42% populacji.
Wszystkie Zdefiniowane Centra, które są kolorowe na Twoim wykresie, są ze sobą połączone – bez przerwy. Niektórzy ludzie mogą mieć wiele połączonych Centrów, a inni mogą mieć tylko dwa Centra.
Fakt, że istnieje spójny związek między zdefiniowanymi Centrami oznacza, że ​​wszystko jest połączone w całość, która nie potrzebuje niczego innego, jak siebie samego, aby być kompletnym.
Jeśli masz Pojedynczą Definicję, jesteś pobłogosławiony samowystarczalną, zjednoczoną siłą życiową, która daje pewną solidność i spójność, której inne Definicje nie mogą zapewnić.

Trzecia Linia

Trzecia Llinia to zakończenie procesu dolnego trygramu. Trzecia Llinia, ponieważ jest zakończeniem, i więcej, jest odskocznią, przeskokiem do następnego trygramu, zarówno trzecia, jak i czwarta Linia są z natury niestabilne. Oznacza to, że istnieje duży potencjał mutacyjny, szczególnie w trzeciej Linii. Trzecia linia to Linia prób i błędów. W chwili, gdy widzisz trzecią linię w swoim profilu lub w swoim projekcie, musisz rozpoznać, że twoja rola w tym życiu, to znaczy twój ruch w tym życiu, polega na odkrywaniu metodą prób i błędów. A to oznacza, że ​​jesteś tutaj, aby odkryć, co nie działa, że ​​możesz czuć się bardzo nieswojo, chyba że zrozumiesz swoje możliwości. Tematem trzeciej linii jest adaptacja.

To znaczy zdolność w nas do radzenia sobie z okolicznościami, które wynikają z każdej sytuacji. Trzecia Linia jest głęboko obdarzona swoją odpornością, aby móc radzić sobie z różnymi rzeczami. Rzeczy zawsze wpadają na trzecią linię. Jeśli masz trzecią Linię w swoim profilu, coś może na ciebie wpaść, mogą się zdarzyć wypadki. To jest rodzaj rzeczy, w których trzeba zobaczyć, że największą trudnością w ludzkim duchu jest sposób, w jaki trzecia linia jest traktowana w życiu. Wiesz, karzemy błędy. A jednak trzecia linia jest tutaj, aby dowiedzieć się, co jest nie tak z rzeczami. Jest tutaj, aby odkryć, co nie działa. Tak często wygląda to na błąd. Wchodzą w związek i związek się rozpada, i odkrywają, że w tym związku wiele się nie udaje. W tym samym czasie jest zarówno samoobwinianie, jak i palec wskazujący z zewnątrz, że to był błąd, że zrobiłeś coś złego i tak dalej i tak dalej. Wszystko w byciu istotą trzeciej linii polega na zrozumieniu, że życie to proces prób i błędów, jesteś tutaj, aby dowiedzieć się, co naprawdę działa, i jesteś tutaj, aby wszyscy wiedzieli, co nie działa, ponieważ to jest twój dar.

Szósta Linia

Wreszcie dochodzimy do szóstej Linii. Szósta Linia jest zdecydowanie najbardziej złożona w naszych czasach i wieku, ponieważ jest to temat, który znajduje się pod presją mutacji. Żyjemy w świecie, w którym nowa długość życia podzielona jest na trzy segmenty. I ta nowa długość życia jest bardzo głęboko doświadczana przez istoty z szóstej Linii. Wszystko w byciu istotą szóstej Linii polega na zrozumieniu, że ich rolą w tym życiu jest bycie przykładem dla innych.

To jest Linia przejścia. I to przejście polega na przejściu przez proces obserwowanego – obserwatora do po prostu stawania się właściwym, przykładowym. W dzisiejszych czasach, wraz z pojawieniem się tej wiedzy i zdolnością dostarczenia istotom szóstej Linii zrozumienia ich projektu, istnieje możliwość zupełnie nowego procesu dla nas wszystkich. Widzicie, kiedy zmieniliśmy się z istoty siedmiocentrycznej na istotę dziewięciocentryczną w latach osiemdziesiątych XVIII wieku, wiele rzeczy się zmieniło. Ale najważniejszą rzeczą, która się zmieniła, było to, że zmienił się proces szóstej linii. Istota z szóstej Linii przejdzie przez okres swojego życia, cykl Saturna trwający około 28-29 lat, przez proces prób i błędów. Innymi słowy, zdobywając doświadczenie w świecie.

Zanim dotrą do końca swojego cyklu Saturna, staną się bardziej odlegli, odosobnieni i bardziej zdystansowani. Przejdą od pesymizmu do optymizmu; odejdą od zaangażowania w bycie na uboczu. I w ich powściągliwości rozwiną zdolność rozpoznawania tego, co inni muszą wiedzieć, i bycia, stania się w tym sensie źródłem wskazówek dla innych. Szósta linia uosabia cechy przywództwa i zaufania. Ale moment, w którym zmieniła się konfiguracja centrów, jest momentem, w którym zmieniła się szósta Linia, ponieważ nie mogła już po prostu kontynuować swojej metodologii dystansu, starzejąc się, ochładzając, i osiągając punkt hipokryzji. Jeśli naprawdę chcesz zrozumieć sposób, w jaki szósta linia działała przez większość naszej historii ludzkości, wszystko, co musisz zrobić, to spojrzeć na dziesiąty heksagram w szóstej Linii i przeczytać wzniosłość, majestat (exaltated) i szkodę, zepsucie (detriment) – dwie podstawowe fazy tego, czym jest byt szóstej Linii.

Ale dzisiaj szósta linia, będąc na uboczu, osiąga punkt, kiedy Chiron powraca między 50 a 51 rokiem życia, kiedy muszą zejść z dachu, z obserwatorium. Innymi słowy, muszą wrócić na świat. Nie tylko jako ktoś, kto może przewodzić i mówić innym, co mają robić, ale jako ktoś, kto sam jest ucieleśnieniem poprawności. Więc jeśli nosisz szóstą linię w swoim profilu, jest to dla Ciebie bardzo ważne. Ta ostatnia faza, faza po-Chironowa, jest prawdziwym rozkwitem naszego gatunku w naszych czasach dzięki naszemu projektowi. I dopiero wtedy, gdy dojdziemy do tego punktu, możemy naprawdę zacząć, poprzez syntezę własnego procesu życiowego, naprawdę legendarnie rozkwitnąć, jako bohater swojej Linii.

We wszystkich moich pracach zawsze przypominam ludziom, że z chwilą, gdy wyjdą poza charakterystykę swojego projektu, gdy będą mogli założyć kostium swojego profilu i wypełnić swoją rolę, wtedy zawładną, wypełnią „mitologiczną”, symboliczną rolę Linii – esencję i przeznaczenie swojej Linii („Śledczego – 1, Pustelnika – 2, Męczennika – 3, Oportunisty – 4, Heretyka – 5, Wzoru do Naśladowania – 6”). I na tym skorzysta każdy, kto ma z nimi kontakt. Oni sami zaś docenią piękno tego, czym jest być tutaj i poddać się formie, która została nam nadana.

Zrobiłam sobie opracowanie na podstawie Human Design po polsku